TR | EN | AR | RU | FR
 
 
  KURUMSAL  
 
HAKKIMIZDA
 
Hakkımızda

Bugünkü ismiyle; Sağbili Makine San.Tic.Ltd.Şti., 1962 yılında Mehmet Ali Sağbili tarafından küçük bir torna atölyesi olarak Konya'da faaliyete geçmiştir.


Kuruluşundan bugüne, tarımdan endüstriye kadar çok geniş bir yelpazede "yan sanayi ürün imalatı" olarak hizmet vermiştir. Yedek parça konusunda üretmiş olduğu mamüllerindeki kalitenin yanı sıra, milli sermayemizin ülke sınırları içinde kalması konusunda da büyük katkı sağlamıştır. Var olduğu süre içinde, gelişen teknolojiyi günü gününe takibe çalışmış ve makine parkuruna yapmış olduğu yatırımlarıyla, başta Konya olmak üzere, ülke sanayisinin en büyük destekçilerinden biri olmuştur. Bünyesinde istihdam ettiği kalifiye eleman ve mühendislerinin yürüttükleri araştırma ve geliştirme faaliyetleri sonucu, paketleme sektöründe ihtiyaç duyulan makine ve ekipmanlardaki dışa bağımlılığı tespit etmiş ve söz konusu makineleri ülke dahilinde üretebilmek amacıyla 1993 yılında şirketleşmiş ve üretim programını genişleterek yeniden düzenlemiştir.

Paketleme sektörüne hizmet edecek makinaların projelendirme işlemini kendi bünyesinde gerçekleştirerek her yönden ülke şartlarına uygun bir şekilde düzenlemiş ve söz konusu sektörün hizmetine sunmuştur. Üretiminin büyük bir kısmını ihraç eden Sağbili Makine, 2001 yılında ISO 9001 belgesi alarak kalitesini tescillendirmiştir. Makinelerini yeniden dizayn ederek CE belgelerini almıştır.
Üretimini gerçekleştirdiği makineler; hazır kağıt ambalaja dolum yapan tam otomatik ve yarı-otomatik makineler, dikey dolum ve paketleme makineleri, poşet ağzı kapatma makineleri, otomatik ve manuel şirink ambalaj, un-irmik-çay-toz şeker- tuz dolum ve dikey paketleme (toz, granül, sıvı ) makineleridir. Ayrıca, dünya çapında ses getiren ve sadece birkaç ülkede üretilen festina poşet klips ve otomatik poşetleme makineleri ile fırıncılık, mobilya ve yedek parça sektöründe de hizmet veriyor olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. 

 

 
 
 
MÜŞTERİ HATTI +90 332
239 11 22